Gösterilen sonuç sayısı: 5

Duşakabin, Sivas Duşakabin Modelleri & Fiyatları, Duşakabin Camı

Banyonuza özel ölçülerde birbirinden kullanışlı ve şık duşakabin modelleri HD Kabin’de! Benzersiz duşakabin modelleriyle kendi banyonuzu kendiniz yaratın! Sivas duşakabin modelleri, fiyatları hakkında bilgi almak için hemen bizlere ulaşın!


Duşakabin Nedir?

Duşakabin; duş esnasında etrafa sıçrayan sulardan zemin yüzeyini koruyan, kompakt kabini sayesinde banyoda geçirilen zamanın kalitesini artıran ve estetik görünüm kazandıran oldukça kullanışlı, şık bir uygulamadır. Duş sırasında etrafa su damlalarının sıçramasını önlediği için oldukça kullanışlı ve her evde bulunan banyo aksesuarı olarak karşımıza çıkmaktadır. Banyolarda en geniş yere sahip olan ve kullanışlılığının yanı sıra şıklığıyla da ev yaşamına güzellik katan duşakabinler, kullanıcılara çok farklı seçeneklerde sunulur.

Duşakabin Ne İşe Yarar?

Duşakabinler sahip oldukları kompakt kabin sistemleriyle banyo ve duş sırasında yalnızca duş alınabilecek bir özel alan oluşturur. Bu sayede duştan alınan keyfi ve kaliteyi artrmanın yanı sıra banyo için estetik ve kusursuz bir görünüm sunar. Bazı banyolarda küvet için yeterli alan bulunmadığı durumlarda duş kabinleri oldukça işlevsel olmaktadır.  Küçük evlerde banyolar için genellikle küçük uygun olarak üretilen duşakabin modellerini sayesinde daha rahat bir kullanım elde edilir. Özellikle konforu üst seviyede tutmak için üretilen bazı modeller, dar alanlarda dahi çok başarılı bir performans sunma özelliği taşıyor.

Duşakabin Modelleri

Duşakabin tercihi sırasında duşakabin modellerinin envai çeşit olduğunu görebilirsiniz. Genel olarak iki başlık altında duşakabin çeşitleri olduğunu görmekteyiz. Banyonuzda yaratmak istediğiniz atmosferin nasıl olacağına karar vermelisiniz. Örneğin küvet olmasını ister misiniz? Ya da duşakabin zemine mi monte edilsin duş teknesi üzerine mi? Bu sorulara cevap verebildiğiniz takdirde banyonuz için en uygun modelleri keşfetmeye başlayabilirsiniz. O halde şimdi duşakabin modellerinden bahsetmeye başlayabiliriz. Duşakabin modelleri genel olarak tekneli ve teknesiz kabinler olarak ikiye ayrılıyor.

Duşakabin Fiyatları

Sivas'ta HD Plastik adıyla 1999'dan beri hizmet veren Kemal ve Günsel Dinçer çifti tam da bütçenize uygun olan duşakabinleri sizlere sunuyor. En şık ve kullanışlı duşakabin modellerini bütçenize uygun olarak taksitlendirme seçenekleri ile ödeme kolaylıkları sağlamaktadır. Duşakabin fiyatları ve modelleri hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmak için hemen bizlere ulaşın. Bugün 20 yılı aşan tecrübesiyle; tavan sistemleri, duşakabin sistemleri ve bu sistemlerin tamamlayıcısı tüm ürün gruplarının Toptan Satışı, Perakende Satışı, tasarımı ve proje uygulama hizmetlerini ilk günkü heyecanıyla kalite ve dinamizminden ödün vermeden sürdüren HD Kabin kalitesini hemen deneyimleyin!

Tekneli Duşakabin Modelleri

Duşakabin çeşitleri genel olarak tekneli ve teknesiz şekilde iki grupta incelenebiliyor. Tekneli olan duşakabin modellerinin zemininde plastik malzemeden bir havuz yer alıyor. Böylece su hiçbir şekilde zemine temas etmeden direkt olarak tekneden gidere aktarılıyor. Tekneli duşakanbinlerde su zemine temas etmediği için temizlenmesi daha pratik ve kolay bir şekilde gerçekleşiyor. Sert zemine temas etmek istemeyenler için oldukça kullanışlı olan tekneli duşakabin modellerine Sivas Duşakabin firması olan HD Kabin farkıyla ulaşabilirsiniz.

  Teknesiz Duşakabin Modelleri

Teknesiz duşakabinler, zemin üzerine monte edilen kabin şeklidir. Zemine monte edildiği için alt kata su geçirmesi gibi bir durum yaşayacağınızı düşünmeyin. Çünkü bu durumun önüne geçebilmek için duşakabinin yere sıfır olacağı durumlarda zemine öncelikle izolasyon sağlaması adına yalıtım malzemesi konuluyor. Böylece fayansların arasından su kaçması ve alt zemine su akması engellenebiliyor.

Duşakabin Nasıl Alınır?

Duşakabin satın alırken model, fiyat, marka, malzeme ve ebat gibi bazı önemli detaylara dikkat etmek gerekiyor. Özellikle banyonuza uygun bir duşakabin bakarken kullanım alışkanlıklarınızı ve evde yaşayan diğer aile bireylerinin ihtiyaçlarını da göz önünde bulundurmalısınız. Örneğin; yüksek tekneli duşakabinler, evdeki yaşlı aile bireyleri için zor bir kullanıma sebebiyet verebiliyor. Banyonuz için en doğru duşakabin modelini seçebilmek için banyonuzun genel yapısını göz önünde bulundurmalısınız. Bazı modeller, dar alanlarda konforlu bir kullanım sağlayamayabiliyor. Ancak banyonuz küçük olsa da dar alanlara özel olarak üretilmiş olan duşakabin modellerine göz atarak sizin için en ideal ürünü bulabilirsiniz.

Duşakabinin Kalitesi Nasıl Anlaşılır?

Duşakabinin kalitesini öncelikli olarak belirten koşul kullanılan camın ve duş kabininin sahip olduğu sertifikalardan anlayabilirsiniz. Duşakabininize ait , TSE, ISO, CE belgelerine sahip olup olmadığı sorgulamanız gerekir. Temperlenmiş camların sağlayacağı güvenlik sayesinde duşakabin camlarınız kırılmaz. Büyük bir darbe aldıktan sonra temperli camlar ise kırıldıklarında küçük ve keskin olmayan parçalara ayrılırlar. Bundan dolayı yaralanma riski en aza indirgenmiş olur. Temperli camlar, eşit kalınlıktaki normal camlara göre yaklaşık 5 kat daha dayanıklıdır. Isıya dayanıklılığı da normal camlara göre daha fazladır. Dolayısıyla duşakabinin kalitesini algılamak için titizlikle cam araştırması yapmalısınız.  

Duşakabin Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Banyonuzu tamamen kendi zevkinize uygun şekilde dizayn etmek mi istiyorsunuz? Klasik banyo havasınan kurtulmamının yollarını arıyorsanız işte sizlere kulak vermeniz gerekenleri sıralıyoruz. Duşakabin nasıl alınır, duşakabin alırken nelere dikkat etmek gerekir, duşakabin satın almadan önce bilmeniz gerekenleri gelin birlikte inceleyelim:
  1. Alanınızı Hesaplayın

Duşakabin satın alırken mutlaka banyonuzun ölçüsünü doğru bir şekilde almış olmalısınız. Boyutuna dikkat etmeden yapacağınız tercih sizleri hüsrana uğratabilir. Dolayısıyla duşakabin modelleri bakınmaya başlamadan önce mutlaka duşakabin montajının gerçekleştirileceği alanın ölçünü hesaplayın.
  1. Duşakabin Kapısına Karar Verin

Duşakabinler modellerini incelediğiniz takdirde duşakabinlerin; tek, iki ve üç duvar arasına monte edilebilecek şekilde olduğunu göreceksiniz. Bu konuda duşakabin kapınızın hangi durumda daha şık ve pratik şekilde açılabileceğini tahminlemelisiniz. İki duvar arasına monte edilen duşakabinler genellikle duvar köşesine monte edilir ve ikili, üçlü, dörtlü panelli pek çok duşakabin tercihi yapılabilir. Tek duvar duşakabinler köşeye monte edilmezler. Bu tip kabinlerin çoğunlukla duvarın bir bölümünü içerisine alır ve bataryalar ile duş setleri de bu alana monte edilir. Tek duvar ve iki duvar duşakabinlerde aynı kapı açılış şekilleri kullanılabilir.
  1. Duşakabin Cam Modeline Karar Verin

Duşakabin modellerini incelediğinizde pek çok farklı duşakabin camının olduğunu görebilirsiniz.  Temperlenmiş camlı duşakabinler, plastik camlı duşakabinler, kumlama cam seçenekleri gibi tamamen tarzınıza ve zevkinize uygun pek çok duşakabin cam seçeneğini inceleyebilirsiniz. Cam modeli seçerken kalitesini incelemelisiniz Temperlenmiş camlı duşakabinlerin sağlayacağı güvenliği veya daha uygun ve ekonomik fiyatlı plastik camlı duşakabinleri tercih edebilirsiniz.
  1. Servis ve Montaj Garantisini İnceleyin

Duşakabinin hayallerinizdeki gibi görünmesi için mutlaka montajını kusursuz şekilde gerçekleştirilmesi gerekir. Zemine olan baskısı, derz aralarındaki kaplamanın profesyonel şekilde işlenmesi gerekmektedir. İhtiyacınız olduğu takdirde teknik servis imkanının olup olmadığı da duşakabin seçilirken dikkat edilmesi gereken özelliklerden.
  1. Duşakabinin Kalite Sertifikalarını İnceleyin

Sağlıklı ve kaliteli duşakabin tercihi yaparken mutlaka duşakabini alacağınız firmanın geçmişine, tecrübelerine, çalışmalarına dair fikriniz olmalı. Duşakabininize ait TSE, ISO, CE belgelerine sahip olup olmadığı sorgulayın.

Duşakabin Seçimi Nasıl Yapılır?

Duşakabin, kullanım ömrü ve kullanım kolaylığı bakımından farklı özelliklerde imal edilmektedir. Hayal ettiğiniz banyonun dekoru sırasında duşakabini nasıl alacağınıza karar vermeye çalışıyorsanız mutlaka modellerin özelliklerini incelemeniz gerekecektir. Örneğin duşakabin kapılarının, kullanıma bağlı olarak arızalanıp kullanışsız bir hale gelebilir. Kısa sürede böyle bir sorunla karşılaşmamak adına kaliteli malzemelerden üretilmiş olan duşakabin ürünlerini tercih etmek gerekir. Bu noktada satın alacağınız duşakabin modelinin hareketli noktalarında kullanılan malzemeleri detaylı şekilde inceleyebilir ve kalitelerinden emin olabilirsiniz. Özellikle oynar cam ya da sürgülü kapıların dayanıklılık ve sağlamlık sunabilmesi için doğru malzemelerle üretilip üretilmediğini kontrol etmelisiniz.

Duşakabinde Hangi Cam Tercih Edilmeli?

Mekana modern ve şıklık bir görünüm kazandırmayı başaran cam duşakabin ürünlerinde genellikle temperli cam kullanılıyor. Duşakabin seçiminde en sık tercih edilen cam modeller, sağlık açısından da uzmanlar tarafından tavsiye ediliyor. Temperleme işleminden geçen cam ürünler 700 dereceye kadar ısıtıldıktan sonra hava üfleme işlemi sayesinde ani soğuma sağlanıyor. Böylece otomotiv sektöründe de sıklıkla kullanılan temperli camlar, çok daha dayanıklı ve sağlam bir hale geliyor. Aynı zamanda duşakabin camı dış esnasında sunduğu hijyen sayesinde mikrop kapma ya da hastalanma risklerini de en aza indiriyor. Dolayısıyla sağlığı ön planda tutuyorsanız bütçeniz doğrultusunda cam malzemeden üretilen bir duşakabin tercih edebilirsiniz. Duşakabin cam fiyatları ürünün kalitesine ve markasına göre değişkenlik gösterebiliyor.

Duşakabin Ölçüsü Nasıl Alınır?

Banyo tasarımı için değişikliğe gitmek isteyen her birey için, ilk etapta merak edilmektedir. Ama sanılanın aksine, bu işlem oldukça kolaydır. Köşe alanlardan başlayacağınız ölçme işlemi, duşakabinin hangi noktada bitmesini istediğiniz alana doğru ölçülmeye başlar. Örneğin; sol tarafa doğru ölçtük ve 95 cm uygun bir mesafe ise, bizim için duşakabinin sol ölçüsü, 95 olmalıdır. Sağ taraf 89 cm ise, sağ ölçü 89 cm olarak baz alınmalıdır. İki duvar arası alanlarda ise, 3 noktadan ölçü alınmalıdır. Ölçmeye başladığımızda en alt kısım 139 cm, orta kısım 139.2 ve üst kısım 139.1 geldi ise, duşakabinin buraya sığması için ölçüsünün 139 olması gerekir. Duşakabinlerin ayarlanabilir dikme yapısı sayesinde, arada kalan boşluklar da rahatlıkla tolere edilebilir.
WhatsApp Destek
💬 Yardım ister misiniz?
HD Kabin
Merhaba, 👋
Yardımcı olmamızı ister misiniz?