Tek bir sonuç gösteriliyor

Duş Teknesi, Duşakabin Teknesi, Duş Teknesi Modelleri & Fiyatları

Banyonuza özel ölçülerde birbirinden kullanışlı ve şık duşakabin modelleri HD Kabin’de! Benzersiz duş teknesi modelleriyle kendi banyonuzu kendiniz yaratın! Sivas duşakabin tekneleri hakkında bilgi almak için hemen bizlere ulaşın!


Duşakabin Nedir?

Duşakabin; duş esnasında etrafa sıçrayan sulardan zemin yüzeyini koruyan, kompakt kabini sayesinde banyoda geçirilen zamanın kalitesini artıran ve estetik görünüm kazandıran oldukça kullanışlı, şık bir uygulamadır. Duş sırasında etrafa su damlalarının sıçramasını önlediği için oldukça kullanışlı ve her evde bulunan banyo aksesuarı olarak karşımıza çıkmaktadır. Banyolarda en geniş yere sahip olan ve kullanışlılığının yanı sıra şıklığıyla da ev yaşamına güzellik katan duşakabinler, kullanıcılara çok farklı seçeneklerde sunulur

Duşakabin Teknesi Nedir?

Duşakabin tercihi sırasında duşakabin modellerinin envai çeşit olduğunu görebilirsiniz. Genel olarak iki başlık altında duşakabin çeşitleri olduğunu görmekteyiz. Banyonuzda yaratmak istediğiniz atmosferin nasıl olacağına karar vermelisiniz. Örneğin küvet olmasını ister misiniz? Ya da duşakabin zemine mi monte edilsin duş teknesi üzerine mi? Bu sorulara cevap verebildiğiniz takdirde banyonuz için en uygun modelleri keşfetmeye başlayabilirsiniz. O halde şimdi duşakabin modellerinden bahsetmeye başlayabiliriz. Duşakabin modelleri genel olarak tekneli ve teknesiz kabinler olarak ikiye ayrılıyor.

Sivas Tekneli Duşakabin Modelleri

Duşakabin çeşitleri genel olarak tekneli ve teknesiz şekilde iki grupta incelenebiliyor. Tekneli olan duşakabin modellerinin zemininde plastik malzemeden bir havuz yer alıyor. Böylece su hiçbir şekilde zemine temas etmeden direkt olarak tekneden gidere aktarılıyor. Tekneli duşakanbinlerde su zemine temas etmediği için temizlenmesi daha pratik ve kolay bir şekilde gerçekleşiyor. Sert zemine temas etmek istemeyenler için oldukça kullanışlı olan tekneli duşakabin modellerine Sivas Duşakabin firması olan HD Kabin farkıyla ulaşabilirsiniz.

  Sivas Teknesiz Duşakabin Modelleri

Teknesiz duşakabinler, zemin üzerine monte edilen kabin şeklidir. Zemine monte edildiği için alt kata su geçirmesi gibi bir durum yaşayacağınızı düşünmeyin. Çünkü bu durumun önüne geçebilmek için duşakabinin yere sıfır olacağı durumlarda zemine öncelikle izolasyon sağlaması adına yalıtım malzemesi konuluyor. Böylece fayansların arasından su kaçması ve alt zemine su akması engellenebiliyor.

Duşakabin Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Banyonuzu tamamen kendi zevkinize uygun şekilde dizayn etmek mi istiyorsunuz? Klasik banyo havasınan kurtulmamının yollarını arıyorsanız işte sizlere kulak vermeniz gerekenleri sıralıyoruz. Duşakabin nasıl alınır, duşakabin alırken nelere dikkat etmek gerekir, duşakabin satın almadan önce bilmeniz gerekenleri gelin birlikte inceleyelim:

Alanınızı Hesaplayın

Duşakabin satın alırken mutlaka banyonuzun ölçüsünü doğru bir şekilde almış olmalısınız. Bouyutuna dikkat etmeden yapacağınız tercih sizleri hüsrana uğratabilir. Dolayısıyla duşakabin modelleri bakınmaya başlamadan önce mutlaka duşakabin montajının gerçekleştirileceği alanın ölçünü hesaplayın.

Duşakabin Kapısına Karar Verin

Duşakabinler modellerini incelediğiniz takdirde duşakabinlerin; tek, iki ve üç duvar arasına monte edilebilecek şekilde olduğunu göreceksiniz. Bu konuda duşakabin kapınızın hangi durumda daha şık ve pratik şekilde açılabileceğini tahminlemelisiniz. İki duvar arasına monte edilen duşakabinler genellikle duvar köşesine monte edilir ve ikili, üçlü, dörtlü panelli pek çok duşakabin tercihi yapılabilir. Tek duvar duşakabinler köşeye monte edilmezler. Bu tip kabinlerin çoğunlukla duvarın bir bölümünü içerisine alır ve bataryalar ile duş setleri de bu alana monte edilir. Tek duvar ve iki duvar duşakabinlerde aynı kapı açılış şekilleri kullanılabilir.

Duşakabin Cam Modeline Karar Verin

Duşakabin modellerini incelediğinizde pek çok farklı duşakabin camının olduğunu görebilirsiniz.  Temperlenmiş camlı duşakabinler, plastik camlı duşakabinler, kumlama cam seçenekleri gibi tamamen tarzınıza ve zevkinize uygun pek çok duşakabin cam seçeneğini inceleyebilirsiniz. Cam modeli seçerken kalitesini incelemelisiniz Temperlenmiş camlı duşakabinlerin sağlayacağı güvenliği veya daha uygun ve ekonomik fiyatlı plastik camlı duşakabinleri tercih edebilirsiniz.

Servis ve Montaj Garantisini İnceleyin

Duşakabinin hayallerinizdeki gibi görünmesi için mutlaka montajını kusursuz şekilde gerçekleştirilmesi gerekir. Zemine olan baskısı, derz aralarındaki kaplamanın profesyonel şekilde işlenmesi gerekmektedir. İhtiyacınız olduğu takdirde teknik servis imkanının olup olmadığı da duşakabin seçilirken dikkat edilmesi gereken özelliklerden.

Duşakabinin Kalite Sertifikalarını İnceleyin

Sağlıklı ve kaliteli duşakabin tercihi yaparken mutlaka duşakabini alacağınız firmanın geçmişine, tecrübelerine, çalışmalarına dair fikriniz olmalı. Duşakabininize ait TSE, ISO, CE belgelerine sahip olup olmadığı sorgulayın.

Duşakabin Seçimi Nasıl Yapılır?

Duşakabin, kullanım ömrü ve kullanım kolaylığı bakımından farklı özelliklerdeimal edilmektedir. Hayal ettiğiniz banyonun dekoru sırasında duşakabini nasıl alacağınıza karar vermeye çalışıyorsanız mutlaka modellerin özelliklerini incelemeniz gerekecektir. Örneğin duşakabin kapılarının, kullaıma bağlı olarak arızalanıp kullanışsız bir hale gelebilir. Kısa sürede böyle bir sorunla karşılaşmamak adına kaliteli malzemelerden üretilmiş olan duşakabin ürünlerini tercih etmek gerekir. Bu noktada satın alacağınız duşakabin modelinin hareketli noktalarında kullanılan malzemeleri detaylı şekilde inceleyebilir ve kalitelerinden emin olabilirsiniz. Özellikle oynar cam ya da sürgülü kapıların dayanıklılık ve sağlamlık sunabilmesi için doğru malzemelerle üretilip üretilmediğini kontrol etmelisiniz.
WhatsApp Destek
💬 Yardım ister misiniz?
HD Kabin
Merhaba, 👋
Yardımcı olmamızı ister misiniz?