Duşakabin Nasıl Seçilir

Duşakabin sistemleri, kullanım ömrü ve kullanım kolaylığı bakımından farklı özelliklerde kullanıcılara sunuluyor. Pek çok duşakabin modelinin hareketli bölümü, zaman içinde arızalanıp kullanışsız bir hale gelebiliyor. Kısa sürede böyle bir sorunla karşılaşmamak adına kaliteli malzemelerden üretilmiş olan duşakabin ürünlerini tercih etmek gerekiyor. Bu noktada satın alacağınız duşakabin modelinin hareketli noktalarında kullanılan malzemeleri detaylı şekilde inceleyebilir ve kalitelerinden emin olabilirsiniz. Özellikle oynar cam ya da sürgülü kapıların dayanıklılık ve sağlamlık sunabilmesi için doğru malzemelerle üretilip üretilmediğini kontrol etmelisiniz. Bunun yanı sıra duşakabin modellerinde nem oranı dağılımı da önemli bir detay haline geliyor. Sıvıyı hapsedebilen, nem dengesini koruyabilen, dışına su taşmasını önleyebilen duşakabinler daima tercih sebebi oluyor.

Duşakabinlerde eğer çeşitli boya malzemeleri kullanılmışsa bu ürünlerin de kısa sürede akma ya da çatlama yapmayacak bir yapıya sahip olduğundan emin olmalısınız. Duşakabin kaplama ya da boyaların, kısa ve uzun vadede solmayacak özellikte olması gerekiyor. Benzer şekilde duşakabin zemin kaplama ürünlerinin de zemin yapısını bozmayacak ve çatlama yapmayacak yapıda olmasına dikkat etmelisiniz. Bunların yanı sıra duşakabinlerde kullanılan cam malzemelerin formuna da mutlaka göz atmalısınız. Kaliteli temperli cam malzemelerden üretilen duşakabinler, uzun ömürlü bir kullanım sunuyor. Oldukça farklı desenlerle sunulan cam duşakabinler ise polistiren ham maddesiyle üretilen duşakabinlerden daha uzun süreli bir kullanım sağlayabiliyor. Dolayısıyla bütçeniz izin verdiği ölçüde kaliteli bir temperli camdan yapılmış olan duşakabin satın almaya özen göstermelisiniz.

Duşakabin Seçimi Nasıl Yapılır?

Polistiren malzemelerden üretilen duşakabinlerin esneme payı bir hayli yüksek olduğu için avantajlı kabul edilebiliyor. Buna karşılık cam ürünler kadar uzun ömürlü ve sağlıklı olamayabiliyor. Cam malzemelerden üretilmiş olan bir duşakabin seçeceğiniz zaman dayanıklı olmasına kesinlikle dikkat etmelisiniz. Kırılmaya meyilli olabilen cam ürünler, sağlamlık sağlamak adına bazı işlemlerden geçtiğinde çok dayanıklı hale gelebiliyor. Bu işlemlerden bir tanesi olan temperleme sayesinde camlar 5 kat daha dayanıklı olabiliyor. Dolayısıyla temperleme işleminden geçmiş olan kaliteli bir camla üretilen duşakabinleri güvenle satın alabilir ve uzun yıllar boyunca kullanabilirsiniz. Elbette duşakabin camı kadar duşakabin yapımında kullanılan yardımcı aparatların kalitesine de dikkat etmelisiniz.

Duşakabin seçiminde bulunduğunuz bölgedeki akan suyun kireç oranını da göz önünde tutmalısınız. Bu detay özellikle kasa seçiminde bir hayli önemli oluyor. Kalitesiz ya da kireçlenmeye ve paslanmaya müsait parçalar, uzun vadede ciddi anlamda sorun yaratabiliyor. Krom duşakabinler ise paslanma ve kireçlenme gibi sorunlara karşı çok daha dirençli oluyor. Benzer şekilde duşakabin parçaları arasında yer alan alüminyum aparatlar da paslanma konusunda kullanıcıları hayal kırıklığına uğratmıyor. Aynı zamanda temizlik konusunda fazlasıyla titizseniz ve sürekli kirlenen bir duşakabinle uğraşmak istemiyorsanız kir tutmayan ve su izi bırakmayan modeller tercih etmeye mümkün olduğunca özen göstermelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp Destek
💬 Yardım ister misiniz?
HD Kabin
Merhaba, 👋
Yardımcı olmamızı ister misiniz?