Duşakabinde Hangi Cam Tercih Edilmeli?

Duşakabin; duş esnasında etrafa sıçrayan sulardan zemin yüzeyini koruyan, kompakt kabini sayesinde banyoda geçirilen zamanın kalitesini artıran ve estetik görünüm kazandıran oldukça kullanışlı, şık bir uygulamadır. Duşakabin seçimi yapılırken çoğu zaman duşakabinde hangi cam kullanılmalı, hangi duşakabin camı daha iyidir gibi sorular karşımıza çıkmaktadır. Bu soruların detayına inmek için sizlere harika bir kılavuz oluşturduk!

Duşakabinler, duş sırasında etrafa su damlalarının sıçramasını önlediği için oldukça kullanışlı ve her evde bulunan banyo aksesuarı olarak karşımıza çıkmaktadır. Banyolarda en geniş yere sahip olan ve kullanışlılığının yanı sıra şıklığıyla da ev yaşamına güzellik katan duşakabinler, kullanıcılara çok farklı seçeneklerde sunulur.

Genel olarak tekneli ve teknesiz duşakabinler şeklinde ikiye ayrılmaktadır. Tekneli ve teknesiz duşakabinler de çoğu zaman tercih edilen duşakabin camına göre daha farklı ve benzersiz görünüm kazanmaktadır. Duşakabin modellerini incelediğinizde pek çok farklı duşakabin camının olduğunu görebilirsiniz.  Temperlenmiş camlı duşakabinler, plastik camlı duşakabinler, kumlama cam seçenekleri gibi tamamen tarzınıza ve zevkinize uygun pek çok duşakabin cam seçeneğini inceleyebilirsiniz. Cam modeli seçerken kalitesini incelemelisiniz Temperlenmiş camlı duşakabinlerin sağlayacağı güvenliği veya daha uygun ve ekonomik fiyatlı plastik camlı duşakabinleri tercih edebilirsiniz.

Mekana modern ve şıklık bir görünüm kazandırmayı başaran cam duşakabin ürünlerinde genellikle temperli cam kullanılıyor. Duşakabin seçiminde en sık tercih edilen cam modeller, sağlık açısından da uzmanlar tarafından tavsiye ediliyor. Temperleme işleminden geçen cam ürünler 700 dereceye kadar ısıtıldıktan sonra hava üfleme işlemi sayesinde ani soğuma sağlanıyor. Böylece otomotiv sektöründe de sıklıkla kullanılan temperli camlar, çok daha dayanıklı ve sağlam bir hale geliyor. Aynı zamanda duşakabin camı dış esnasında sunduğu hijyen sayesinde mikrop kapma ya da hastalanma risklerini de en aza indiriyor. Dolayısıyla sağlığı ön planda tutuyorsanız bütçeniz doğrultusunda cam malzemeden üretilen bir duşakabin tercih edebilirsiniz. Duşakabin cam fiyatları ürünün kalitesine ve markasına göre değişkenlik gösterir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp Destek
💬 Yardım ister misiniz?
HD Kabin
Merhaba, 👋
Yardımcı olmamızı ister misiniz?