Duşakabin Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Banyonuzu tamamen kendi zevkinize uygun şekilde dizayn etmek mi istiyorsunuz? Klasik banyo havasından kurtulmanın yollarını arıyorsanız işte sizlere kulak vermeniz gerekenleri sıralıyoruz. Duşakabin nasıl alınır, duşakabin alırken nelere dikkat etmek gerekir, duşakabin satın almadan önce bilmeniz gerekenleri gelin birlikte inceleyelim:

Alanınızı Hesaplayın

Duşakabin satın alırken mutlaka banyonuzun ölçüsünü doğru bir şekilde almış olmalısınız. Bouyutuna dikkat etmeden yapacağınız tercih sizleri hüsrana uğratabilir. Dolayısıyla duşakabin modelleri bakınmaya başlamadan önce mutlaka duşakabin montajının gerçekleştirileceği alanın ölçünü hesaplayın.

Duşakabin Kapısına Karar Verin

Duşakabinler modellerini incelediğiniz takdirde duşakabinlerin; tek, iki ve üç duvar arasına monte edilebilecek şekilde olduğunu göreceksiniz. Bu konuda duşakabin kapınızın hangi durumda daha şık ve pratik şekilde açılabileceğini tahminlemelisiniz. İki duvar arasına monte edilen duşakabinler genellikle duvar köşesine monte edilir ve ikili, üçlü, dörtlü panelli pek çok duşakabin tercihi yapılabilir. Tek duvar duşakabinler köşeye monte edilmezler. Bu tip kabinlerin çoğunlukla duvarın bir bölümünü içerisine alır ve bataryalar ile duş setleri de bu alana monte edilir. Tek duvar ve iki duvar duşakabinlerde aynı kapı açılış şekilleri kullanılabilir.

Duşakabin Cam Modeline Karar Verin

Duşakabin modellerini incelediğinizde pek çok farklı duşakabin camının olduğunu görebilirsiniz.  Temperlenmiş camlı duşakabinler, plastik camlı duşakabinler, kumlama cam seçenekleri gibi tamamen tarzınıza ve zevkinize uygun pek çok duşakabin cam seçeneğini inceleyebilirsiniz. Cam modeli seçerken kalitesini incelemelisiniz Temperlenmiş camlı duşakabinlerin sağlayacağı güvenliği veya daha uygun ve ekonomik fiyatlı plastik camlı duşakabinleri tercih edebilirsiniz.

Servis ve Montaj Garantisini İnceleyin

Duşakabinin hayallerinizdeki gibi görünmesi için mutlaka montajını kusursuz şekilde gerçekleştirilmesi gerekir. Zemine olan baskısı, derz aralarındaki kaplamanın profesyonel şekilde işlenmesi gerekmektedir. İhtiyacınız olduğu takdirde teknik servis imkanının olup olmadığı da duşakabin seçilirken dikkat edilmesi gereken özelliklerden.

Duşakabinin Kalite Sertifikalarını İnceleyin

Sağlıklı ve kaliteli duşakabin tercihi yaparken mutlaka duşakabini alacağınız firmanın geçmişine, tecrübelerine, çalışmalarına dair fikriniz olmalı. Duşakabininize ait , TSE, ISO, CE belgelerine sahip olup olmadığı sorgulayın.

WhatsApp Destek
💬 Yardım ister misiniz?
HD Kabin
Merhaba, 👋
Yardımcı olmamızı ister misiniz?